Formacja

Spotkanie Superiorów domów Misjonarskich

W dniach 3-5 października br. w Misjonarskim Ośrodku Formacyjnym Vincentinum odbyło się coroczne spotkanie Superiorów i Proboszczów domów misjonarskich. Ks. Wizytator Kryspin Banko przedstawił sytuację Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy, wysłuchano wykładu mecenasa Michała Kelma, Więcej

Z admin, przed
Formacja

Warsztaty dla matki i córki

Misjonarski Ośrodek Formacyjny „Vincentinum” zaprasza na Warsztaty z modlitwą i spotkaniem dla Matki i córki „Jak szybko mija czas…”, które odbędą się w dniach 4-6 listopada 2016 r. o godz. 18.00. W programie między innymi wspólny Więcej

Z admin, przed
Formacja

Dni skupienia dla Rodziców Kapłanów i Braci CM

Po raz kolejny w Misjonarskim Ośrodku Formacyjnym Vincentinum w Krzeszowicach w dniach 21-24 kwietnia br. odbyły się dni skupienia dla Rodziców Kapłanów i Braci CM. Po wieczorze integracyjnym i modlitewnym, drugi dzień spotkania to dzień modlitwy, refleksji, adoracji Najśw. Sakramentu. W związku z przeżywanym w tym roku Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia wysłuchaliśmy konferencji ascetycznej wygłoszonej przez ks. Jerzego Górnego CM a po południowym odpoczynku i spacerze po Krzeszowicach konferencję na temat działalności Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo wygłosiła prezes Irena Mitura i ks. Jerzy Górny CM – moderator krajowy, zachęcając rodziców do zaangażowania się w prace stowarzyszenia. Po kolacji był czas na dobre kino - film zachęcający do odwagi świadczenia o Chrystusie w codziennym życiu i stawiający pytanie: Czy naprawdę wierzysz? W sobotę po Mszy św. wyruszyliśmy na zwiedzanie. Tym razem pojechaliśmy do kopalni soli w Bochni a potem spacerowaliśmy uliczkami pięknego Krakowa, podziwiając ogród i dom stradomski. Trochę zmęczeni ale pełni wrażeń i dobrych humorów powróciliśmy do Krzeszowic, gdzie rozmowy trwały do późnych godzin wieczornych. Ostatni dzień skupienia to uroczysta msza św., podsumowanie i plany na przyszłość. Dziękuję wszystkim Rodzicom, którzy uczestniczyli w spotkaniu; Księżom, którzy zachęcili swoich rodziców do uczestniczenia w spotkaniu i już teraz zapraszam na kolejne Spotkanie Rodziców Księży i Braci, które odbędzie się w dniach 30 kwietnia-3 maja 2017 roku w Krzeszowicach.

(więcej…)

Z admin, przed
Formacja

Troska o powołanie – formacja ludzka

Nikogo dziś nie trzeba przekonywać, jak bardzo potrzebna jest formacja ludzka kandydatów do kapłaństwa. Dobrze ukształtowane człowieczeństwo kandydata do kapłaństwa to podstawa w przyszłej pracy duszpasterskiej; a dobra formacja ludzka to niezbędna pomoc w pokonywaniu kryzysów w powołaniu, w budowaniu zaufania i przyjaźni z innymi ludźmi.

Dlatego też w dniach 4-6 marca 2016 r. w Misjonarskim Ośrodku Formacyjnym Vincentinum w Krzeszowicach   odbyła się kolejna sesja warsztatowa dla kleryków: "Troska o powołanieformacja ludzka." (więcej…)

Z admin, przed