W dniach 27-30 kwietnia 2018 roku w Misjonarskim Ośrodku Formacyjnym Vincentinum w Krzeszowicach odbyły się dni skupienia dla Rodziców Kapłanów i Braci CM. Był to czas wspólnej modlitwy w intencji rodzin, Zgromadzenia Misji oraz nowych powołań, adoracji Najśw. Sakramentu, wspólnej Eucharystii oraz czas wzajemnego dzielenia się, radości i wspomnień. W programie czterodniowego spotkania między innymi pielgrzymowaliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, zwiedzaliśmy wystawę o ks. Wacławie Szuniewiczu – lekarzu, misjonarzu w Chinach w muzeum misyjnym na Stradomiu i spotkaliśmy się w Krzeszowicach z rodzicami kleryków naszego seminarium i formatorami, którzy także w tym czasie uczestniczyli w Krakowie w dniach skupienia. Poznaliśmy także specyfikę pracy misjonarskiej na Madagaskarze dzięki spotkaniu z ks. Stefanem Zającem CM. Dziękuję wszystkim Rodzicom, którzy uczestniczyli w spotkaniu; Konfratrom, którzy zachęcili swoich rodziców do uczestniczenia w spotkaniu; Księżom i Bratu, którzy przyjęli nas z wielką gościnnością w Krakowie.

Już teraz zapraszam wszystkich chętnych na kolejne Spotkanie Rodziców Księży i Braci – jest to otwarte spotkanie, na które zaproszeni są wszyscy Rodzice Księży i Braci CM – które odbędzie się w dniach 26-28 kwietna 2019 roku w Krzeszowicach.

Zapraszam Rodziców Księży i Braci oraz liderów z parafii misjonarskich na tegoroczne Dni Formacji Wincentyńskiej, które odbędą się w Krzeszowicach w dniach 10-15 lipca !!!

ks. Jacek Lasoń CM