W sobotę, 8 maja 2010 r. obchodziliśmy uroczystość odpustową ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona kaplicy w ogrodzie w Krzeszowicach.  Dopisała piękna słoneczna pogoda.  Licznie zgromadzili się wierni oraz liczni goście – ks. Andrzej Szczotka – dziekan i proboszcz par. św. Marcina w Krzeszowicach, kapłani z dekanatu krzeszowickiego, przeor klasztoru Ojców Karmelitów z Czernej o. Kazimierz Franczak OCD, ks. Władysław Bomba CM, ks. Zygmunt Berdychowski CM wraz z klerykami, Siostry Miłosierdzia z Krzeszowic, poczty sztandarowe z krzeszowickiej parafii.

Koncelebrowanej Sumie Odpustowej odprawionej przy ołtarzu polowym w ogrodzie przewodniczył J.E. ks. bp Jan Kopiec z diecezji opolskiej. Wygłosił także okolicznościową homilię. Dostojnego Celebransa przywitały dzieci z przedszkola Sióstr Miłosierdzia z Krzeszowic oraz ks. superior Jacek Lasoń CM, który poprosił ks. biskupa o poświecenie nowego obrazu św. Stanisława, zdobiocego zachodnią część fasady kaplicy. Autorem obrazu namalowanego jest na blasze jest p. Marcin Kołpanowicz, artysta malarz z Krzeszowic.

Odpustowa Msza św. była także dziekczynieniem jakie za pośrednictwem świętych Założycieli Zgromadzeń Wincentyńskich, św. Stanisława Biskupa oraz św. Jana Marii Vinneya, patrona Roku Kapłańskiego składaliśmy Bogu za 50 lat posługi kapłańskiego i misjonarskiej, ks. dr Jana Dukały CM. Dostojny Jubilat był jednym z koncelebransów. Po Mszy św. dzieci z przedszkola Sióstr Miłosierdzia, Młodzież Maryjna oraz wierni z Krzeszowic złożyli Jubilatowi serdeczne życzenia.

Następnie na terenie ogrodu Księży Misjonarzy rozpoczęło się spotkanie rodzinne. Towarzyszyło mu wiele atrakcji, m.in. występy dzieci z przedszkola, loteria fantowa, grill bar, kramy odpustowe. Punktem kulminacyjnym festynu odpustowego był koncert zespołu wokalno-instrumentalnego kleryków Misjonarskiego Seminarium Duchownego „Lazaryści”.

Uroczystości odpustowe zakończyliśmy nabożeństwem majowym o godzinie 18:00, w czasie którego dziękowaliśmy Bogu za piękną pogodę; za ludzi, którzy pomogli nam przygotować i przeprowadzić uroczystości odpustowe; modliliśmy się za kapłanów, kleryków i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Odpust2010-4

Odpust2010-5

Kategorie: Ośrodek